Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Bezkontaktně platí již čtyři pětiny Čechů

6.1.2017

Podle výsledků průzkumu společnosti Mastercard Češi stále více využívají placení platebními kartami, a to i kartami bezkontaktními, u kterých jejich využívání stále roste. Celkově se jedná o 88% Čechů, kteří platí bezhotovostně, z toho celé čtyři pětiny platí převážně bezkontaktně. Oproti loňskému roku se tak jedná o nárůst o 10%.

Výše celkových částek nákupů hrazených platebními kartami se v průběhu času postupně snižuje, majitelé karet je využívají k úhradě stále menších nákupů. Zatímco v loňském roce lidé platili bezhotovostně v průměru za nákupy v hodnotě okolo 1400,-Kč, letos klesla tato částka na 1000,-Kč. Mnozí využívají bezhotovostních plateb i k mnohem menším nákupům, ke kterým jsou ideální právě karty bezkontaktní, kterými je možné zaplatit v několika málo vteřinách, a to pouhým přiložením karty k platebnímu terminálu u obchodníka.

Možnost bezkontaktních plateb nabízí i naše dobíjecí platební karty FreePay, které jsou stále oblíbenější, a to i z důvodu výše uvedené jednoduchosti placení u obchodníků. Další obrovskou výhodou těchto karet je možnost nákupu jízdenky v MHD v některých městech, ve kterých je možné je zakoupit pouze kartami bezkontaktními.

- zpět -