Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Češi penězi již téměř neplatí

20.1.2017

V současné době již u většiny Čechů nenajdete v peněžence téměř žádnou hotovost. Ještě před deseti lety nepřipadalo v úvahu jít nakoupit bez dostatku papírových či kovových peněz v peněžence, avšak v dnešní době byste našli u většiny lidí možná jen pár drobných. Důvodem je stále zvyšující se oblíbenost plateb platebními kartami, a to včetně bezkontaktních. Ty majitelé karet (většina ve věku do 45 let a s vysokoškolským vzděláním) používají ve většině případů, a to jak k placení malých, tak i větších nákupů.

Vyšší procento placení bezkontaktními platbami je také ve městech ve srovnání s menšími oblastmi. Důvodem bude větší možnost uplatnění tohoto způsobu placení.

Češi si velmi dobře uvědomují benefity bezkontaktních plateb, a proto je využívají stále více. Přepočítávání hotovosti na pokladnách se tak již pomalu stává minulostí,“ upozornil Josef Machala ze společnosti Mastercard.

„Zatímco hotovostní platba může zabrat až několik minut, s bezkontaktní platební kartou svůj nákup uhradíte během několika okamžiků,“ dodal.

Podle průzkumu agentury GfK, který si nechala vypracovat společnost Mastercard, platí bezhotovostně již celých 88 procent Čechů.

Tím pádem samozřejmě klesá počet výběrů z bankomatů i využívání tzv. cashbacku. Oproti minulému roku došlo u cashbacku k 76procentnímu propadu v objemu.

Pro ty, kteří nemají bankovní účet a rádi by využívali tohoto pohodlného způsobu placení, jsou na trhu tzv. předplacené platební karty. Jednou z nich je předplacená platební karta FreePay, kterou je nyní možné zakoupit ve speciální nabídce za nižší cenu oproti standardní.

Zdroj: https://www.novinky.cz/finance/425184-cesi-penezi-uz-neplati-vetsinu-nakupu-hradi-pipanim.html

- zpět -