Platit na internetu kartou nebo ne?

13.1.2017

Placení na internetu platební kartou má své nesporné výhody. Hlavní výhodou je, že zboží zaplatíte v reálném čase a obchodník Vám tak zboží odesílá téměř ihned. Nemusí totiž čekat na připsání platby kartou tak jak je to u platby převodem.

Taková platba je velmi pohodlná, jednoduchá a rychlá. Ovšem má i svá rizika, mezi které patří například to, že bude karta ukradena nebo ještě hůře okopírována. V takovém případě může prostředky z karty kdokoliv zneužít, a to například platbou na internetu, v případě bezkontaktních karet si může zároveň několikrát nakoupit v kamenných obchodech.

Dalším rizikem může být služba jednoduššího placení, kterou nabízejí někteří obchodníci ve svých internetových obchodech a která pomáhá urychlit opakované placení. V tomto případě nemusíte znovu opisovat všechny údaje z platební karty, kterými je celé číslo, doba platnosti a bezpečnostní kód, ale pouze tyto údaje potvrdíte při výběru způsobu placení. Toto je na jednu stranu opravdu velká výhoda, na druhou stranu sebou nese možné riziko zneužití.

K tomu, aby se dalo jednoduše předcházet zneužití platební karty mohou sloužit i tzv. předplacené platební karty jako je například karta FreePay. Na tu je možné jednoduše dobít částku, kterou je třeba zaplatit za zboží objednané online. Riziko zneužití je samozřejmě velmi malé, nicméně i tak není na škodu tomuto předcházet více způsoby. Předplacená karta FreePay je pro tyto účely ideálním nástrojem.

- zpět -
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace