Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Platit na internetu kartou nebo ne?

13.1.2017

Placení na internetu platební kartou má své nesporné výhody. Hlavní výhodou je, že zboží zaplatíte v reálném čase a obchodník Vám tak zboží odesílá téměř ihned. Nemusí totiž čekat na připsání platby kartou tak jak je to u platby převodem.

Taková platba je velmi pohodlná, jednoduchá a rychlá. Ovšem má i svá rizika, mezi které patří například to, že bude karta ukradena nebo ještě hůře okopírována. V takovém případě může prostředky z karty kdokoliv zneužít, a to například platbou na internetu, v případě bezkontaktních karet si může zároveň několikrát nakoupit v kamenných obchodech.

Dalším rizikem může být služba jednoduššího placení, kterou nabízejí někteří obchodníci ve svých internetových obchodech a která pomáhá urychlit opakované placení. V tomto případě nemusíte znovu opisovat všechny údaje z platební karty, kterými je celé číslo, doba platnosti a bezpečnostní kód, ale pouze tyto údaje potvrdíte při výběru způsobu placení. Toto je na jednu stranu opravdu velká výhoda, na druhou stranu sebou nese možné riziko zneužití.

K tomu, aby se dalo jednoduše předcházet zneužití platební karty mohou sloužit i tzv. předplacené platební karty jako je například karta FreePay. Na tu je možné jednoduše dobít částku, kterou je třeba zaplatit za zboží objednané online. Riziko zneužití je samozřejmě velmi malé, nicméně i tak není na škodu tomuto předcházet více způsoby. Předplacená karta FreePay je pro tyto účely ideálním nástrojem.

- zpět -