Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Vánoce online neboli většina Čechů nakoupí Vánoční dárky přes internet

14.12.2016

Vánoční nákupy online jsou v plném proudu. Hlavní nápor v souvislosti s vánočními nákupy e-shopy zaznamenaly začátkem listopadu, kdy došlo k nárůstu objednávek o 26 %. Alespoň část dárků chce letos v internetových obchodech pořizovat téměř 96% online dotázaných. Služeb e-shopů, se kterými mají nakupující již nějakou zkušenost a nechtějí experimentovat, využijí téměř dvě třetiny nakupujících.

V osvědčených e-shopech, kde již někdy nakupovali, pořídí vánoční dárky více než polovina dotázaných. Hlavními důvody jsou především důvěryhodnost a dobrá předchozí zkušenost, orientace a znalost produktů obchodu a výhodné věrnostní programy. Většina dotázanýchzároveň připouští, že budou nakupovat dárky na poslední chvíli. V těchto případech bude rozhodující i výběr způsobu platby nebo dopravy proto, aby dárky dorazili včas.

Vedle jiných způsobů platby na internetu je také možnost zaplatit za online nákupy tzv. předplacenými platebními kartami, které se stávají více a více populární. Princip předplacených karet je stejně jednoduchý jako u předplacených telefonních SIM karet. Na kartu si nabijete určitý finanční obnos a platíte. V obchodech, restauracích nebo právě na internetu. Díky tomu, že nejsou karty vázané na účet v bance, je jejich hlavní výhodou bezpečnost. Beze strachu ze zneužití můžete nakupovat v tuzemských i zahraničních e-shopech a v případě, že kartu ztratíte nebo vám ji ukradnou, nehrozí ani vyluxovaný účet. Přijdete maximálně o částku, kterou máte na kartě nabitou.

- zpět -